Materac dla alergika – jak wybrać najlepszy model?

  • 28.03.2019, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Materac dla alergika – jak wybrać najlepszy model?
Alergia na kurz, roztocza, pleśnie wymaga zastosowania odpowiedniego materaca. Jak znaleźć najlepszy materac dla osoby z alergią, aby jej sen był zawsze bezpieczny i komfortowy?

Materac dla alergika powinien być przede wszystkim wygodny, aby zapewniał podparcie dla całego ciała. Nie może jednak powodować reakcji alergicznej.

 

Obecnie alergie diagnozowane są coraz częściej nie tylko u dzieci, ale również u osób dorosłych. Najczęściej są to alergie na kurz, roztocza, a także na pleśnie. Te alergeny często akumulują się także w materacach. Jak zatem dobrać taki materac dla alergika, który będzie dla niego bezpieczny?

 

Materace piankowe – najlepsze dla alergików

Osoby z alergiami powinny przede wszystkim skupić się na materacach wykonanych w całości z pianek – z pianki jednego typu albo z pianek łączonych ze sobą warstwowo.

 

Materace kieszeniowe, czyli wyposażone w sprężyny kieszeniowe także mogą zapewnić wysoki komfort snu, ale sprzyjają gromadzeniu się w nich alergenów i są mniej przewiewne. W związku z tym mogą nasilać reakcje alergiczne.

 

Pianki również mogą zapewnić bardzo wysoki komfort snu, a przy tym wspierają naturalną cyrkulację powietrza i nie dopuszczają do nagromadzenia się nadmiaru wilgoci w ich wnętrzu. Właśnie dlatego najlepiej sprawdzą u osób z alergiami.

 

Jaki materac piankowy wybrać dla alergika?

W sklepach można znaleźć wiele różnych modeli materaców piankowych przeznaczonych dla alergików. Stosuje się w nich różne rodzaje pianek, które można dopasować także do swoich indywidualnych preferencji.

 

Najtańsze to materace piankowe wykonane z pianek PUR obiciowych. Nie warto jednak decydować się na taki zakup, ponieważ nie zapewniają one pełnego komfortu snu. Są mało elastyczne i nie dopasowują się tak dobrze do krzywizn ciała jak materace wyższej klasy. Lepiej zapłacić nieco więcej i mieć pewność wygody.

 

Dla osób szukających połączenia komfortu i przystępnych cen najlepszym wyborem będą materace z pianki wysokoelastycznej, czyli HR. Są to pianki, które są bardziej elastyczne od zwykłych pianek PUR, dlatego są bardziej komfortowe. Są także trwalsze, więc mogą posłużyć na dłużej.

 

Jeszcze większą wygodę mogą zaoferować pianki termoelastyczne, czyli pianki VISCO. Reagują nie tylko na nacisk, ale również na ciepło ciała – otulają je i zapewniają wyjątkowe uczucie komfortu. Są to pianki miękkie.

 

Najwięcej zapłacimy za materace lateksowe, które mogą być wykonane z pianek syntetycznych albo naturalnego lateksu. Są to pianki, które mają doskonałą sprężystość i idealnie dopasowują się do ciała. Są też bardzo wytrzymałe.

 

Zarówno pianki termoelastyczne, jak i lateksowe w materacach mogą pomóc w redukcji bólu pleców wywołanych przez nadmierne napięcie mięśniowe oraz nieprawidłowe ustawienie kręgosłupa.

 

Pokrowiec na materac dla alergika

Ważnym elementem materaca dla alergia jest również pokrowiec – w sprzedaży dostępne są także specjalne materace z pokrowcami o antyalergicznych właściwościach.

 

Dla maksymalnego bezpieczeństwa snu należy pamiętać o regularnym praniu pokrowca, najlepiej w temperaturze 60 stopni, co pozwala na likwidację groźnych bakterii, wirusów, pleśni i roztoczy.

 

Gdzie można zakupić materac dla alergika?

Materace przeznaczone dla alergików są obecnie dostępne w wielu różnych sklepach – zarówno tych stacjonarnych, jak również tych on-line.

 

Do bliższego zapoznania się ze swoją ofertą modeli antyalergicznych zaprasza sklep Carpet Zone z Kielc. W jego ofercie można wiele różnych typów materaców wykonanych z pianek i nie tylko – najlepszych marek. Więcej informacji o ofercie można znaleźć na stronie internetowej: https://carpet-zone.pl/materace. Zapraszamy na zakupy!

Grupa Tipmedia
Podziel się: