Jak znaleźć ciekawe restauracje w okolicy? Na co zwrócić uwagę?

  • 21.02.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Jak znaleźć ciekawe restauracje w okolicy?  Na co zwrócić uwagę?
W dzisiejszych czasach nie brakuje lokali gastronomicznych. Można wręcz odnieść wrażenie, że ich liczba jest przytłaczająca. Jak więc wybrać ciekawe restauracje?

Ile lokali działa w Polsce?

W ostatnich latach odnotowano wzrost liczy punktów gastronomicznych w całej Polsce. W roku 2017 działało w kraju ponad 71 tysięcy lokali. Najwięcej spośród nich jest restauracji oraz barów. Bez trudu znajdziemy także stołówki. Z roku na rok pojawiają się kolejne punkty, dzięki czemu branża gastronomiczna dynamicznie się rozwija. Dlaczego w ogóle decydujemy się na chodzenie do takich miejsc? Przyczyn jest kilka. W raporcie za 2017 rok dotyczącym rynku gastronomicznego w Polsce możemy przeczytać, że głównym powodem stołowania się poza domem jest chęć spotkania się ze znajomymi oraz odkrycia nowych, nieznanych dotąd smaków. Na kolejnych miejscach znalazł się lunch w czasie pracy czy szkoły, czy chęć świętowania szczególnych wydarzeń. Polacy chodzą też do restauracji, gdyż jest to dla nich sposób na zaoszczędzenie czasu. Pięć procent ankietowanych jako powód wskazało także niechęć do gotowania.

Ciekawe restauracje a trendy w gastronomii

W Polsce wzrasta nie tylko liczba lokali, ale także świadomość konsumencka. Smak i cena to główne kryteria, które decydują o tym, że wracamy chętnie do wcześniej odwiedzonego lokalu. Dawniej za najmniej wymagającą grupę klientów uważano turystów. Obecnie trudno już zadowolić ich mrożonymi frytkami czy fast foodem marnej jakości. Coraz częściej turyści chcą bowiem poznawać lokalne smaki, racząc się regionalnymi potrawami. Ciekawe restauracje przestają także kojarzyć się wyłącznie z niezdrowym jedzeniem. Poszerzanie menu o dania wegańskie, dietetyczne, czy pozbawione glutenu zachęca do przybycia do lokalu także tych, którzy z tych właśnie względów rezygnowali do tej pory z takich miejsc.

Ciekawe restauracje – co jeszcze brać pod uwagę?

Dzisiaj, oprócz rekomendacji znajomych, głównym źródłem wiedzy na temat dostępnych restauracji jest internet. To tu właśnie możemy w bardzo prosty sposób znaleźć ciekawe restauracje. Podział na kategorie, czy odległość od miejsca, do którego chcesz zamówić posiłek, przyspiesza i ułatwia poszukiwania. Na pewno warto zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju regionalne ciekawe restauracje. Dobrym rozwiązaniem będzie także poszukiwanie lokalu serwującego kuchnie zagraniczne, jak https://nabe.pl/pl/. Cechuje ich nie tylko oryginalny smak, ale często także wyjątkowy klimat, który chociaż w niewielkim stopniu nawiązuje do regionu, z którego wywodzi się dana kuchnia. Jak widać, w każdym mieście da się znaleźć ciekawe restauracje. Dlatego warto opracować własną mapę lokali, do których chętnie wrócimy.

Grupa Tipmedia
Podziel się: