Olej marula – idealny na skórę, włosy oraz paznokcie

  • 29.10.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Olej marula – idealny na skórę, włosy oraz paznokcie
Mówi się, że jeżeli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Ta reguła nie odnosi się jednak do oleju marula. Jest to kosmetyk, który ma szerokie zastosowanie i, co najważniejsze, działa. W poniższym tekście prezentujemy jego zastosowanie.

Dobre kosmetyki – piękna ty

Na pytanie „jak dbać o swoją cerę?” nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Podobnie sytuacja ma się z włosami czy paznokciami. Każda z nas ma inny organizm, który w zupełnie inny sposób reaguje na różne kosmetyki. Być może tobie pomogła maska na włosy marki XYZ, zaś u twojej koleżanki nie widać żadnej poprawy. Z pewnością zanim ją znalazłaś, przetestowałaś wiele różnych kosmetyków. Jednak ta maska była tylko do włosów. Nie pomoże na skórę czy paznokcie. Uniwersalnych kosmetyków jest naprawdę bardzo niewiele. Zaś ich cena sprawia, że nie zawsze możemy sobie na nie pozwolić. Co więc robić? Najlepiej sięgnąć do korzeni, czyli zastosować kurację naturalną. Nasze babki nie miały dostępu do wielu kosmetyków, jakie my możemy obecnie kupić, a mimo to poderwały naszych dziadków. Jeżeli jednak tego typu metody nie są dla ciebie, polecamy olej marula, który świetnie działa na całe ciało.

Olej marula – skarb Afryki

Afryka przez wiele setek lat była całkowicie nieodkryta. Nawet dziś są miejsca, w których nie stanęła stopa białego człowieka. Jednak XVIII i XIX wiek przyniosły wielkie wyprawy, które za cel postawiły sobie poznanie Czarnego Lądu. Jednym z ich owoców był olej marula. Owoce, z którego jest on tłoczony rosną na drzewie o identycznej nazwie (Sclerocarya Birrea). Kobiety w Afryce południowej i zachodniej, czyli miejscu jego występowania, od lat używają go do pielęgnacji ciała. Jeżeli to cię nie przekonuje do sięgnięcia po olej marula, poznaj jego inne właściwości. Przede wszystkim ma on lekką konsystencję, która sprawia, że błyskawicznie wsiąka w naszą skórę. Z pewnością uwiedzie cię jego delikatny, orzechowy zapach, który zastąpi niejeden perfum.

Olej marula – jak i do czego używać?

Pomówmy chwilę o właściwościach oleju marula, ponieważ to one sprawiają, że jest to tak uniwersalny kosmetyk. Przede wszystkim każdy z nich jest balsamem dla naszego ciała i przynosi mu ukojenie. Są to: kwasy tłuszczowe omega – 9, witamina C i witamina E oraz flawonoidy. Te pierwsze nawilżają twoją skórę, witamina C łagodzi stany zapalne i nadaje blask cerze, zaś witamina E i flawonoidy mają działanie odmładzające i regenerujące. Kliknij tu i sprawdź olej marula. Jak wspomnieliśmy na początku, można go używać na wiele sposobów. Prezentujemy zatem niektóre z nich. Olej marula można używać: jako zamiennik kremu, jako balsam do ciała, do masażu ciała, jako maskę na skórę głowy oraz włosy, do zabezpieczenia końcówek włosów a nawet jako odżywkę do paznokci, rzęs oraz brwi. Wszystko to zamknięte w jednej, małej buteleczce. Oczywiście w każdym przypadku używamy go w nieco inny sposób. Najważniejsze, o czym musisz pamiętać, to umiar. Nie musisz używać zbyt wielu kropel, by uzyskać odpowiedni efekt. Wystarczy tylko odrobina, by poczuć wyraźną różnicę.

Grupa Tipmedia
Podziel się: