Biznes z gęsiną w tle. Mieszkańcy powiatu poznali tajniki hodowli polskiej białej gęsi

  • 19.10.2018, 11:45
  • OpatowTV
Biznes z gęsiną w tle. Mieszkańcy powiatu poznali tajniki hodowli polskiej…
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Realną szansę na rozwój swojego gospodarstwa oraz aktywizację mieszkańców obszarów wiejskich poprzez hodowlę gęsi dostrzegli uczestnicy szkolenia zorganizowanego przez Fundację Hodowców Polskiej Białej Gęsi. Cykl szkoleń na terenie powiatu opatowskiego obejmował wykłady tematyczne oraz praktyczne warsztaty. Chętnych na szkolenia nie brakowało. Dowodem na to była frekwencja i zainteresowanie wykładami w Ożarowie, Brzozowej, Opatowie i Bidzinach.

Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi w ramach realizowanego projektu pn. „Przyzagrodowy chów gęsi szansą na aktywizację mieszkańców obszarów wiejskich” na terenie czterech województw przeprowadza szkolenia z zakresu przyzagrodowego chowu gęsi. Ostatnio takie szkolenie odbywały się również w powiecie opatowskim.

Projekt realizowany przez fundację skierowany jest głównie do kobiet, a jego głównym celem jest aktywizacja kobiet poprzez podjęcie działalności ukierunkowanej na chów gęsi. Wykłady składały się z trzech bloków tematycznych na temat chowu gęsi w systemie przyzagrodowym, żywienia gęsi oraz odpowiedniego przetwórstwa produktów. Uczestnicy mieli okazję również zahaczyć o wiedzę z marketingu i jakości produktu lokalnego. W ramach szkoleń odbywały się również warsztaty kulinarne, na których nie zabrakło pierogów z gęsiny oraz gęsi faszerowanej.

Do rozpoczęcia działalności z gęsiną w roli głównej zachęcał Andrzej Klonecki – prezes Fundacji Hodowców Polskiej Białej Gęsi, dr inż. Halina Bielińska z Instytutu Zootechniki w Kołudzie Wielkiej wspólnie z Bogusławem Włodarczykiem, zawieszonym starostą opatowskim i Władysławem Dudą – dyrektorem Lokalnej Grupy Działania Powiatu Opatowskiego. 

(KK)

opatowtv_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OpatowTV.pl, którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe