"Złote Gody" w Tarłowie

  • 11.10.2018, 09:21
  • Redakcja
"Złote Gody" w Tarłowie
Podziel się:
Oceń:
Uroczyście świętowali jubileusz swojego małżeństwa. Gratulacje, życzenia i odznaczenia – tak wyglądała uroczystość Złotych Godów w Tarłowie

Jubileusz 50 –lecia pożycia małżeńskiego, czyli uroczystość Złotych Godów świętowało dwadzieścia siedem par z gminy Tarłów, które zostały nagrodzone pamiątkowymi medalami. Piątkowa uroczystość w tarłowskim Urzędzie Gminy rozpoczęła się od wzajemnych podziękowań małżonków za wytrwałość
i szczęśliwe przeżycie tak wielu lat wspólnie.

– Wasz wyjątkowy trud został doceniony przez władze państwowe i samorządowe, czego dowodem jest przyznanie państwu odznaczeń przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – powiedziała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Bożena Wtorkowska – Każdy dzień waszego życia to bogata i piękna karta historii waszej rodziny, ale i naszej gminy.

Następnie przyszedł czas na wręczenie odznaczeń i listów gratulacyjnych przez władze Tarłowa. Życzenia i gratulacje zgromadzonym parom złożył wójt gminy Tomasz Kamiński.

- To państwo jesteście dzisiaj szczęśliwcami, bo nie wszystkim z grona państwa przyjaciół, znajomych dane było dożyć tak zaszczytnego jubileuszu. Budowaliście swoją miłość, chociaż początki nie zawsze były łatwe. Tworzyliście rodzinne gniazdo. Życzę wam, dostojni jubilaci, aby nastrój dnia dzisiejszego trwał jak najdłużej. Życzę wielu dni w zdrowiu i radości, w otoczeniu najbliższych – życzył Tomasz Kamiński, pełniący obowiązki wójta Tarłowa.  

W gronie par z długotrwałym pożyciem małżeńskim jedna z nich zasłużyła na dodatkowe brawa.  Państwo Henryka i Tadeusz Pypeć z Kolonii Dąbrówki przeżyli wspólnie już 62 lata.

Uroczyste chwile świętującym małżonkom umilił program artystyczny zespołu ludowego „Wesoła Trójka”, działającego przy gminnym Ośrodku Kultury.

 

Pary, które wzięły udział w uroczystości Złotych Godów:

1. Bartos Adam i Zofia

2. Bernaś Leonard i Teresa

3. Brodalka Jan i Celina

4. Chodakowski Stefan i Wiesława

5. Fulara Daniel i Janina

6. Jagodziński Adam i Irena

7. Janowski Józef i Wiesława

8. Jendrzejewski Teodor i Helena

9. Kotarski Władysław i Alicja

10. Kowalczyk Franciszek i Anna

11. Kowalczyk Józef i Maria

12. Kowalski Józef i Janina

13. Mazur Marian i Alina

14. Opozda Wiesław i Maria

15. Pawliński Władysław i Genowefa

16. Pypeć Tadeusz i Henryka

17. Sałata Wiesław i Wiesława

18. Skrzypek Tadeusz i Halina

19. Sochacki Bogdan i Anna

20. Sołtysiak Ryszard i Helena

21. Stasiek Ryszard i Krystyna

22. Tadej Marian I Leokadia

23. Tomczyk Zdzisław i Janina

24. Trznadel Lech i Danuta

25. Wrona Ryszard i Marianna

26. Zdyb Stefan i Kazimiera

27. Żak Władysław i Krystyna

 

 

Katarzyna Kaszluga

redakcja_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OpatowTV.pl, którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe