Podsumowali prace termomodernizacyjne Domu Pomocy Społecznej w Sobowie

  • 4.10.2018, 15:38
  • Redakcja
DPS Sobów
Podziel się:
Oceń:
Siedem i pół miliona złotych kosztowała termomodernizacja Domu Pomocy Społecznej w Sobowie (gmina Ożarów), którego organem prowadzącym jest Powiat Opatowski.

- Ta inwestycja przede wszystkim ma służyć tym, którzy tu przebywają, tym, których los skrzywdził – mówił na uroczystym zakończeniu inwestycji Bogusław Włodarczyk, zawieszony starosta opatowski, radny Rady Powiatu Opatowskiego. – Ma służyć im, poprawie ich bytowania. Inwestycja zdecydowanie obniża koszty funkcjonowania tego budynku.

Bogusław Włodarczyk przypomniał, że powiat opatowski złożył największy projekt dotyczący termomodernizacji budynków użyteczności publicznej, których właścicielem jest powiat.

- To nie Kielce, nie Ostrowiec, nie Starachowice, tylko powiat opatowski ma taką inwstycję. Chcę podziękować tym, którzy wierzyli, że się uda, podziękować wszystkim radnym: Krzysztofowi Mazurkiewiczowi, wiceprzewodniczącemu Rady Powiatu Opatowskiego, Mirkowi Adamkowi, Jackowi Dwojakowi, Alfredowi Skurze, pozostałym radnym z innych terenów – wyliczał starosta Włodarczyk. Jak zaznaczył, najważniejsze w małych miejscowościach jest to, by jeden do drugiego miał szacunek, żebyśmy nie dzielili się na lepszych i gorszych, na takich czy innych, tylko by sąsiad do sąsiada szedł z wyciągniętą ręką a nie zaciśniętą pięścią.

- Najistotniejszym zamysłem inwestycji była wymiana centralnego ogrzewania i wentylacji. Sercem obiektu są własne kotłownie w każdym budynku, wyposażone w pompy ciepła, co w najbliższych latach przyczyni się do zmniejszenia kosztów ogrzewania. Do tego dochodzą też ogniwa fotowoltaiczne, produkujące prąd  - mówi Maciej Kowalik, prezes zarządu wykonawcy, formy Energo Energy.

Jak podkreślił starosta Włodarczyk, pieniądze zaoszczędzone dzięki przeprowadzonej termomodernizacji, będzie można przeznaczyć na wynagrodzenia dla pracowników.

redakcja_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OpatowTV.pl, którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe