Filia Domu Pomocy Społecznej w Opatowie otwarta

  • 4.10.2018, 09:21
  • Redakcja
Otwarcie DPS w Opatowie
Podziel się:
Oceń:
Pachnące świeżością pomieszczenia budynku opatowskiej filii Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku zostały oddane do użytku.

Pierwsze osoby zamieszkają w nim jeszcze w tym tygodniu. W ceremonii otwarcia uczestniczyli między innymi: Marek Szczepanik, członek zarządu województwa, Bogusław Włodarczyk, zawieszony starosta opatowski i Gustaw Saramański, wicestarosta opatowski, Magdalena Gdowska i Barbara Kasińska, dyrektorzy szkół średnich, Krystyna Kielisz, szefowa opatowskiego pogotowia.

Uroczystość poprzedził koncert w wykonaniu filharmoników świętokrzyskich oraz młodych utalentowanych wokalistek.

- Oddajecie budynek, który będzie służył mieszkańcom. Obiekt powstał w ekspresowym tempie. Okazuje się, że można ważne rzeczy robić przydatne ludziom. Dzięki tej inwestycji powstały nowe miejsca pracy. Powiat opatowski specjalizuje się w pomocy społecznej i to dobrze. Gratuluję inwestycji – mówił Marek Szczepanik, członek Zarządu Województwa.

- Dwadzieścia kilka lat stał budynek pusty. W roku 2016 wystąpiliśmy do wojewody świętokrzyskiej aby skierowała nasz wniosek o środki z rezerwy premiera. Kilkakrotnie takie wsparcie otrzymywaliśmy. Niestety pani wojewoda odpisała, że w województwie świętokrzyskim jest tyle domów pomocy społecznej, że więcej nie jest potrzebne. W międzyczasie wygospodarowaliśmy w Domy Pomocy Społecznej w Zochcinku dwadzieścia miejsc, chętni znaleźli się od ręki. Rada Powiatu podjęła decyzję, że ten budynek wybudujemy z własnych pieniędzy. To tylko jedna z inwestycji. Wszystkim, którzy pomogli w tym dziele serdecznie dziękuję. Dziękuję także tym, którzy wierzyli, że to zrobimy. Za każdym mieszkańcem naszych ośrodków idą pieniądze do powiatu i to są miliony złotych. Robimy dużo, a powiat nie ma zadłużenia - mówił Bogusław Włodarczyk, zawieszony starosta opatowski i radny Rady Powiatu Opatowskiego.

Z życzeniami pospieszyła także Aneta Bławat.

 - Jesteśmy z was dumni – skierowała słowa podziękowania do pracowników i dyrekcji Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku Aneta Bławat, radna Rady Powiatu Opatowskiego. – Powiat dobrze zrobił, że przekazał w wasze ręce budynek. Stanęliście na wysokości zadania i dziś mamy nowy obiekt.

Po przecięciu wstęgi uczestników uroczystości po obiekcie oprowadzał osobiście Jarosław Basak, dyrektor Domu Pomocy Społecznej.

– Mieszkańcy będą mieli komfortowe warunki. Naprawdę będą się czuli jak w rodzinnym domu - mówił Jarosław Basak.

redakcja_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OpatowTV.pl, którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe