W Kobylanach strażacy ochotnicy z gminy Opatów walczyli o zwycięstwo

  • 13.07.2018, 12:37
  • OpatowTV
Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminy Opatów w Kobylanach
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Na przyszkolnym boisku w Kobylanach rozegrane zostały Miejsko - Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych. Najlepszą okazała się drużyna OSP Brzezie zajmując pierwsze miejsce, drugie miejsce zajęła  natomiast drużyna OSP Kobylany. Na podium stanęli również strażacy ochotnicy z Rosoch. Organizatorem zawodów był Zarząd Miejsko-Gminny Ochotniczej Straży Pożarnej i Stowarzyszenie „Nasze Kobylany”.

W strażackiej rywalizacji udział wzięło siedem drużyn OSP z miasta i gminy Opatów. Drużyny startowały w dwóch konkurencjach pierwszą z nich była sztafeta pożarnicza gdzie strażacy sprawdzili się w biegu siedem razy pięćdziesiąt metrów i zmierzyli się z  przeszkodami, natomiast druga, to ćwiczenia bojowe.

Najlepszym drużynom puchary, dyplomy i nagrody pieniężne wręczyli: wicestarosta opatowski, Gustaw Saramański i burmistrz Opatowa, Andrzej Chaniecki. W rywalizacji doping drużynom nieśli druh Adam Mazurek oraz radna Aneta Bławat.

W części oficjalnej zawodów zaproszeni goście podziękowali startującym drużynom za udział w zawodach. Jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych dziękowano natomiast za stałą współpracę, gotowość bojową i pomoc mieszkańcom.

Po zakończeniu zawodów można było skosztować przepyszną grochówkę i grillowaną kiełbasę. O część artystyczną zadbało OSP z Jurkowic, które swoim występem rozbawiło publiczność.

Jak wyjaśnia Artur Kargulewicz, prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Opatowie, zawody strażackie miały na celu sprawdzenie gotowości i sprawność poszczególnych jednostek. Miejsce to zrzesza miłośników, uczestników, a także kibiców zawodów sportowo-pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych.

(KK)

opatowtv_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OpatowTV.pl, którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe