Mali i duzi z całymi rodzinami na pikniku zorganizowanym przez Zespół Szkół w Ożarowie

  • 12.07.2018, 15:12
  • OpatowTV
"Wakacje tuż, tuż" - Piknik rodzinny w Zespole Szkół w Ożarowie im. Marii…
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
„Wakacje tuż tuż” to hasło przewodnie trzeciej edycji pikniku rodzinnego jaki przygotował Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie. Były dmuchańce, pokazy strażackie, policyjne, występy artystyczne, zabawy, konkursy, a nawet możliwość strzelania do tarczy zorganizowana przez żołnierzy z jednostki wojskowej z Sandomierza.

Dyrektor Marcin Stańczyk, witając uczestników podczas oficjalnego otwarcia rodzinnej imprezy zapraszał do zapoznania się z ciekawą i bogatą ofertą edukacyjną Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Ożarowie.


- Zapraszam do zapoznania się z ofertą edukacyjną naszej placówki. Możecie podziwiać zmiany jakie zaszły w szkole w ostatnim czasie, można zobaczyć nowoczesne wyposażenie jakie w ubiegłym tygodniu trafiło do naszej szkoły. Realizujemy kilka projektów dzięki którym pozyskujemy środki i modernizujemy szkołę – mówił Marcin Stańczyk.

Uczestnicy rodzinnego festynu oprócz tego, że bawili się doskonale to oblegali również stoiska przygotowane przez ożarowską szkołę.

- Prezentujemy ofertę, a że jest ciekawa to stoiska są oblegane- mówił Wojciech Majcher, zastępca dyrektora szkoły, gospodarza pikniku. – Wchodzących wita panel fotowoltaiczny wykonany przez uczniów II klasy technikum mechatronicznego. Mamy stoisko z robotami, tymi zakupionymi ale też wykonanymi przez uczniów. Współpracujemy jedną z największych firm w kraju zajmujących się robotami i ich programowaniem. Prezentuje się także szkoła podstawowa.

Młodzież chętnie brała udział w konkursie gier komputerowych. Na scenie prezentowali się uzdolnieni artystycznie uczniowie „Skłodowskiej” w których wykonaniu uczestnicy usłyszeli szlagiery muzyki rozrywkowej, skecze kabaretowe. Podziwiali także pokaz tańca nowoczesnego. Podczas pikniku można było się też nauczyć tańczyć kazaczoka.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz zabytkowych samochodów i motocykli. Organizatorzy zadbali również o strawę. Był przygotowany bezpłatny poczęstunek, woda czy soki. Niespodziankę dla przybyłych przygotowały również florystki, które piękne bukiety wykonane podczas pikniku wręczyły samorządowcom i dyrektorom placówki.

– Mamy w swojej ofercie kształcenia kursy kwalifikacyjno-zawodowe tj.: opiekun medyczny, florysta, sprzedawca, operator obrabiarek skrawających- mówił M. Stańczyk, wyjaśniając dlaczego na scenie pojawiły się florystki.

Piknik rodzinny uświetnili swoją obecnością m.in.: Bogusław Włodarczyk, zawieszony starosta opatowski, Jacek Dwojak i Mirosław Adamek, radni Rady Powiatu Opatowskiego i członkowie zarządu powiatu, Krystyna Wieczorek, przewodnicząca Rady Miejskiej w Ożarowie oraz burmistrz Ożarowa Marcin Majcher.

- Jesteśmy na terenie jednego z najnowocześniejszych obiektów w powiecie- mówił Bogusław Włodarczyk, zawieszony starosta opatowski, przypominając ofertę jaką placówka kieruje do lokalnej społeczności. Wspomniał o seniorach, ale także o żłobku - Żłobek został otwarty dla 25 osób, dziś jest już w nim o 18 osób więcej. Cieszę się, że jesteście. Proszę was abyście byli ambasadorami tej szkoły. Namawiajcie mieszkańców gmin: Wojciechowice, Ożarów, Tarłów aby ich pociechy wybierały tę szkołę. Jeśli w najbliższych wyborach zagłosujecie na Polskie Stronnictwo Ludowe, to za rok o tej porze będziemy mówić o budowie przy tej szkole hali widowiskowo-sportowej z krytym lodowiskiem na przynajmniej 2,5 tys. widowni. Liczy się nie tylko to co już zrobiliśmy, ale także to, co chcemy dla tej placówki zrobić.

 

(KK)

Galerię zdjęć z pikniku można zobaczyć na oficjalnym profilu Facebook szkoły: https://www.facebook.com/zsozarow/

opatowtv_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OpatowTV.pl, którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe