Tłumy na konwencji Polskiego Stronnictwa Ludowego w Opatowie. Wystąpił Zenek Martyniuk

  • 11.07.2018, 00:39 (aktualizacja 12.07.2018, 14:17)
  • OpatowTV
Konwencja Polskiego Stronnictwa Ludowego w Opatowie
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
​​​​​​​Mimo niesprzyjającej pogody powiatową konwencje Polskiego Stronnictwa Ludowego w opatowskim amfiteatrze można uznać za wyjątkowo udaną. Spotkanie ludowców było jednym z wielu w regionie i w Polsce, ale z pewnością przejdzie do historii. Zgromadziła ponad 2 tysiące członków i sympatyków PSL. Na spotkaniu opatowskich ludowców gościł prezes partii Władysław Kosiniak – Kamysz wraz z wiceprezesem Adamem Jarubasem.

Oficjalna część konwencji rozpoczęła się od wyjątkowego wprowadzenia gości przy utworze „Świętokrzyskie jakie cudne”, który wykonała radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Ewelina Bień.

W trakcie konwencji prezes PSL w kraju Władysław Kosiniak – Kamysz przypominał o tym, że nie można doprowadzić do podziału Polaków. Omówił również propozycje, jakie Ludowcy zawarli w swoim programie samorządowym.

Polska to nie jest tylko i wyłącznie Warszawa i jedna ulica tam. Polska jest tu, dziś w Opatowie bije serce polskiego samorządu, gdzie spotykają się samorządowcy i mieszkańcy. Zdajemy dziś raport z tego, co udało się zrobić w województwie świętokrzyskim w ostatnich latach. Polska potrzebuje dziś braterstwa i wspólnoty. Nie można poddać się tym, którzy chcą podzielić Polskę na lepszy i gorszy sort. My jako Stronnictwo Ludowe nie pozwolimy na podział Polski. To nasza misja dziejowa. Nie wolno mówić, kto ma prawo do biało – czerwonej flagi, do hymnu. My gwarantujemy bezpieczeństwo, braterstwo, lepszą Polskę, Polskę naszych marzeń, Polskę marzeń naszych rodziców i dziadków. Polskę marzeń, które się nie spełniły jeszcze, ale które, wierzę głęboko, że we współdziałaniu, z kraju marzeń przejdą w rzeczywistość – mówił Władysław Kosiniak – Kamysz.

Wiceprezes PSL Adam Jarubas w swoim przemówieniu natomiast odniósł się do regionu. Podkreślił znaczenie Opatowa w historii Polski i województwa. Przypomniał o wadze pamięci o bohaterach, który tworzyli ruch ludowy.

- Ziemia Opatowska to szczególna Ziemia w historii Polski i regionu świętokrzyskiego. To tu urodził się generał Franciszek Kamiński, twórca Batalionów Chłopskich. Spotykamy się również po to, by mówić o historii, bo dziś tę historię próbuje się pisać na nowo, tworzyć nowych bohaterów. My Ludowcy nikomu nie zabieramy prawa do pamięci, nie dzielimy bohaterów na lepszych na gorszych bo potrzebujemy dziś wspólnoty. Chcę dziś podziękować Wam za to, że Świętokrzyskie zmienia się, pięknieje, to nasza wspólna praca. Obchodzimy w tym roku 20-lecie województwa, którego pierwotnie miało nie być. Dziś ci, którzy tak często mówią, że chcą dobrze dla świętokrzyskiego, nie pamiętają, że nie potrafili wówczas spraw Świętokrzyskiego twardo stawiać w Sejmie. My Ludowcy byliśmy tam wówczas i protestowaliśmy, co doprowadziło do zawetowania projektu z 12-ma województwami – mówił Adam Jarubas podczas konwencji.

Szef ludowców w powiecie opatowskim, Bogusław Włodarczyk przedstawił powiatowy program stronnictwa. W planach zapowiedział stworzenie transportu publicznego w powiecie oraz budowę pływalni z możliwością rehabilitacji w Opatowie.

- To co możemy zrobić dla dobra naszej Ziemi Opatowskiej cały czas udowadniamy przez realizowane inwestycje. W Opatowie brakuje basenu. Mieszkańcy muszą jeździć do oddalonych miejscowości, dlatego właśnie chcemy zorganizować pływalnie z możliwością rehabilitacji właśnie w Opatowie. Patrzymy na potrzeby naszych mieszkańców. W powiecie istnieje od wielu lat problem z transportem publicznym. Postaramy się stworzyć takie rozwiązania związane z transportem, aby rozwiązać problem dostępności i wykluczenia. Nadchodzące wybory chcemy wygrać dla Polski i powiatu, żeby przyjaciel do przyjaciela szedł z wyciągnięta ręką, żeby Polak był da Polaka bratem, a nie katem, żeby polskie społeczeństwo nie było dzielone na lepszych i gorszych. Chciałbym, aby mottem tegorocznych wyborów samorządowych w regionie było hasło popularnej piosenki „Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina” – mówił Bogusław Włodarczyk.

Obecny na konwencji członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Marek Szczepanik pogratulował dotychczasowych osiągnięć inwestycyjnych prowadzonych na terenie powiatu opatowskiego.

- Zobaczyliśmy filmowe podsumowanie dotychczasowych inwestycji prowadzonych tylko i wyłącznie w powiecie opatowskim, który jest pionierem w pozyskiwaniu środków. Ich ilość jest zdumiewająca. Gratuluję inicjatyw oraz zaangażowania w ich realizację. Życzę dzisiaj Państwu wielu nowych pomysłów na inwestycje i programy, które w niedalekiej przyszłości uda się wspólnie zrealizować dla dobra naszego regionu. Natomiast w najbliższych wyborach życzę sukcesu i docenienia przez mieszkańców powiatu podejmowanych inicjatyw – mówił Marek Szczepanik.

W konwencji uczestniczyli również poseł na Sejm RP, Kazimierz Kotowski, przewodniczący Sejmiku Województwa Arkadiusz Bąk, radni Sejmiku Województwa, władze powiatu opatowskiego, samorządowcy z regionu oraz sympatycy PSL. Niedzielne spotkanie ludowców na scenie poprowadzili radni Aneta Bławat i Tomasz Świątek

Część oficjalną konwencji zakończył koncert gwiazdy disco polo Zenka Martyniuka z zespołem Akcent. Konwencję umilały przybyłym również występy lokalnych młodych artystów. Organizatorem Samorządowej Konwencji Wyborczej był Zarząd Powiatowy PSL w Opatowie.

(KK)

Zobacz zapis z  całości wydarzenia:

loadingŁaduję odtwarzacz...

opatowtv_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OpatowTV.pl, którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe