Gratulacje, medale, odznaczenia i awanse. Na dziedzińcu opatowskiej PSP odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

  • 02.06.2018, 11:52
  • OpatowTV
Powiatowe Obchody Dnia Strażaka - 2018
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
We wtorkowe popołudnie w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. W uroczystości oprócz przedstawicieli z Komendy Wojewódzkiej i Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej wzięli udział przedstawiciele władz gminnych i powiatowych. W imieniu wicestarosty opatowskiego, Gustawa Saramańskiego słowa podziękowania za służbę i oddanie w niesienie pomocy na ręce strażaków złożył Artur Kargulewicz – kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Uroczyste obchody Dnia Strażaka rozpoczęły się od złożenia meldunku Zastępcy Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach bryg. Tomaszowi Bajerczakowi przez dowódcę uroczystości. Podniosłym punktem uroczystości było uroczyste odśpiewanie hymnu narodowego oraz podniesienie flagi państwowej na baszcie przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie.

Po oddaniu meldunku i wzniesieniu flagi Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie, kpt. Sylwester Kochanowicz dokonał otwarcia uroczystości dziękując za tak liczne przybycie przedstawicieli samorządów gminnych i powiatowych, służb i instytucji współdziałających oraz przybyłych na Święto Strażaka emerytów pożarnictwa, strażaków i pracowników komendy.

- Na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci zawód strażaka znacznie ewoluował nie tylko za sprawą zmieniającego się zakresu ustawowych obowiązków strażaka, ale też dzięki społecznym, gospodarczym i ekonomicznym zmianom jakie zachodzą w naszym kraju. Niezależnie jednak od czasów w jakich żyjemy chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi jest wartością bezcenną i niezbędną do funkcjonowania w społeczeństwie – mówił podczas uroczystości kpt. Sylwester Kochanowicz – Komendant Powiatowy PSP w Opatowie.

Główna część obchodów poświęcona została wręczaniu awansów, odznaczeń i wyróżnień strażakom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie oraz osobom wspierających rozwój ochrony przeciwpożarowej w powiecie opatowskim. Awanse  na wyższe stopnie służbowe otrzymali: kpt. Sylwester Kochanowicz, Bryg. Grzegorz Szewczyk, mł. kpt. Bernard Bednarczyk, mł. ogn. Marcin Gad oraz st. sekc. Łukasz Brelak, Daniel Brzeziński i Piotr Cedro. Podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka w Opatowie odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” odznaczeni zostali asp. Sztab. Sławomir Czerwik, st. asp. Tomasz Krawczykowski, asp. Sylwester Jankowski, ogn. Sebastian Bryk, ogn. Sławomir Murek i druh Jacek Śpiewak.

Na zakończenie uroczystości Komendant Powiatowy PSP oraz zaproszeni goście podziękowali funkcjonariuszom komendy za wierne oddanie służbie i bardzo dobre wywiązywanie się z powierzonych zadań.

- Gratuluje wszystkim wyróżnionym funkcjonariuszom. Pragnę również podziękować za  cały rok wytężonej pracy i służby na rzecz ochrony przeciwpożarowej w naszym powiecie – powiedział Sylwester Kochanowicz.

Katarzyna Kaszluga 

opatowtv_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OpatowTV.pl, którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe