XV Inauguracja Sezonu Turystycznego w Krajnie

  • 26.04.2018, 19:30
  • Redakcja
XV Inauguracja Sezonu Turystycznego w Krajnie
Podziel się:
Oceń:
W Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno, jednej z największych atrakcji ziemi świętokrzyskiej, uroczyście zaingerowano tegoroczny sezon turystyczny. Gośćmi piętnastej Inauguracji Sezonu Turystycznego Województwa Świętokrzyskiego przedstawiciele władz województwa świętokrzyskiego oraz lokalnych samorządów, organizacji turystycznych i biur podróży. Powiat Opatowski reprezentował dyrektor Powiatowego Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Opatowie, Mariusz Szwajkowski.

Wydarzenie tradycyjnie już, jak co roku organizował Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, który promuje kolejne interesujące atrakcje regionu.

– Tym razem wybór padł na produkt turystyczny, którego zaczątkiem była stacja narciarska. Przez osiemnaście lat, wokół cieszących się ogromnym zainteresowaniem miłośników białego szaleństwa wyciągów, powstały: Aleja Miniatur, prezentująca najsłynniejsze budowle, miejsca z całego świata, Park Rozrywki z lunaparkiem, parkiem linowym i kinem 6D oraz serwujące regionalne przysmaki zaplecze gastronomiczne – prezentował Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Jak dodał, obiekt ten, prowadzony przez rodzinną firmę, napędził ruch turystyczny w tej części Gór Świętokrzyskich, czego dowodem może być ilość sprzedanych biletów lub karnetów w ubiegłym roku – 205 tysięcy. – Trzy czynniki: ciekawy pomysł na projekt, dobra reklama i obsługa, wpływają na powodzenie przedsięwzięcia. Ich spełnienie pokazuje na przykładzie Sabatu Krajno, że na turystyce można zarobić – nadmienił Jacek Kowalczyk.

Podczas uroczystej konferencji radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, zapewnili, że działający w branży turystycznej mogą zawsze liczyć na wsparcie regionalnego parlamentu.

Spotkanie było okazją do wymiany opinii i poglądów dotyczących rozwoju turystyki w regionie oraz zapoznania się z planowanymi działaniami samorządu województwa świętokrzyskiego dotyczącymi działań i promocji turystycznej regionu.

redakcja_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OpatowTV.pl, którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe