Opatowscy strażacy chwalą rolników. Spada liczba wypalanych traw w powiecie

  • 20.04.2018, 18:01 (aktualizacja 20.04.2018, 18:03)
  • OpatowTV
Spada liczba wypalanych traw w powiecie opatowskim
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Opatowscy strażacy chwalą rolników. Jak informują w powiecie opatowskim palimy coraz mniej traw. Jeśli chodzi o liczbę pożarów na tle ościennych powiatów powiat opatowski znacznie się wyróżnia. Według Komendanta opatowskiej komendy straży pożarnej kpt. Sylwestra Kochanowicza to zasługa licznych akcji edukacyjnych.

Zbliżają się ciepłe dni, a z nimi nieunikniona plaga - pożary traw. Opatowscy strażacy apelują o ostrożność w posługiwaniu się ogniem, ale jednocześnie chwalą mieszkańców. Według druhów, z roku na rok rośnie świadomość tego, czym grozi bezmyślne wypalanie pól i pastwisk.
 

Zestawienia opatowskiej jednostki jasno pokazują, że przełom marca i kwietnia to czas, kiedy do pożarów dochodzi najczęściej. Na szczęście w powiecie opatowskim płonące trawy nie wyrządzają ostatnio znaczących strat.
 

opatowtv_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OpatowTV.pl, którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe