W Podziemiach Opatowskich można zwiedzać "Piwnice Świętokrzyskich Winnic". Wystawa opowiada o historii winiarstwa w regionie świętokrzyskim

  • 17.04.2018, 12:37 (aktualizacja 19.04.2018 11:00)
  • OpatowTV
"Piwnice Świętokrzyskich Winnic" - wystawa o historii winiarstwa w Podziemiach…
Podziel się:
Oceń:
W minioną sobotę w Podziemnej Trasie Turystycznej w Opatowie świętokrzyskie winnice zainaugurowały nowy sezon winiarski. W podziemnych piwnicach umieszczono plansze oraz filmy, które pozwalają na zapoznanie się z historią winiarstwa przez zwiedzających.

Są to pierwsze "Piwnice Świętokrzyskich Winnic" w regionie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Powiatowe Centrum Kultury i Fundację Świętokrzyskie Winnic, która skupia winiarzy z powiatu opatowskiego, staszowskiego i sandomierskiego.

Jak twierdzi prezes fundacji, Elżbieta Woźniak mimo zwiększonej liczby powstawania winnic w regionie wiedza na temat funkcjonujących  upraw winorośli jest znikoma. Stąd właśnie pomysł na popularyzację tej wiedzy w salach       Podziemnej Trasy     Turystycznej. 

Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury Mariusz Szwajkowski zaznacza, że współpraca z okolicznymi winnicami poprzez utworzenie Piwnic Świętokrzyskich Winnic w podziemiach daje dodatkowe możliwości rozwoju turystyki w powiecie opatowskim. Dyrektor Szwajkowski podkreśla, że z roku na rok widać coraz większy przesyt dotychczasowymi ośrodkami turystycznymi, co stwarza większą szansę rozwoju małym miejscowościom, takim jak Opatów.

opatowtv_

Zdjęcia (21)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OpatowTV.pl, którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe