Podpisano umowę na 8 milionów. Będzie dofinansowanie Promenady, Domu Muzealnego i Podziemi Opatowskich... 

  • 23.02.2018, 00:33
  • OpatowTV
Podpisano umowę na 8 milionów. Będzie dofinansowanie Promenady, Domu Muzealnego i Podziemi Opatowskich... Starostwo Powiatowe w Opatowie (www.opatow.pl)
Podziel się:
Oceń:
Osiem milionów złotych będzie kosztowała inwestycja, która w Opatowie zakończy się w tym roku. Obejmuje utworzenie trzech nowych produktów turystycznych dostosowanych także do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W ramach realizowanego projektu w Opatowie powstanie Dom Muzealny, w którym mieścić się będzie jedyne w Polsce Muzeum Geodezji i Kartografii. Powstanie Punkt Kultury, Rekreacji i Turystyki wraz z informacją turystyczną wzdłuż rzeki Opatówki. Kompleksowo zostanie wyposażona Podziemna Trasa Turystyczna.

- To pierwsza inwestycja realizowana przez powiat opatowski, która bezpośrednio powiązana jest z turystyką i rekreacją. Dzięki tej inwestycji chcemy przyciągnąć do nas turystów nie tylko z naszego powiatu czy województwa, ale z całego kraju – wyjaśnia starosta opatowski, Bogusław Włodarczyk. – Inwestycja pozwoli zatrzymać turystę na dłużej niż kilka godzin. Będzie też funkcjonowała wypożyczalnia rowerów, dedykowana turystom. Nie będzie przeszkód, by korzystali z niej też mieszkańcy. Z turystycznego punktu widzenia, Opatów jest miastem, przez które turyści wyłącznie przejeżdżają, zatrzymując się tu wyłącznie na jedną, dwie godziny, zwiedzając kolegiatę i rynek. Chcemy turystę zatrzymać na dłużej, na cały dzień lub kilka dobrych godzin. Do tego potrzebna jest solidna oferta turystyczna. Zaczynamy od miejsca rekreacji nad Opatówką, Muzeum Geodezji i Kartografii oraz atrakcyjnej pod względem wizualnym podziemnej trasy turystycznej.

Inwestycja opiewa na kwotę osiem milionów sześćset tysięcy złotych, w tym tylko milion trzysta to wkład własny powiatu.

- Początkowo, kiedy planowaliśmy inwestycję, zakładaliśmy finansowanie w całości z budżetu. Dopiero później pojawiła się możliwość uzyskania dotacji – uzupełnia starosta. I dodaje, że dzięki temu zmieni się przestrzeń nad Opatówką, tak zwana Promenada, na którą w mieście nie było pomysłu od lat.

opatowtv_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OpatowTV.pl, którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe