Nowy Dzienny Dom Seniora oraz Klub Senior Plus w Ożarowie już oficjalnie otwarty

  • 11.10.2018, 12:15
Nowy Dzienny Dom Seniora oraz Klub Senior Plus w Ożarowie już oficjalnie otwarty
Podziel się:
Oceń:
Najpierw przemowy i gratulacje, potem uroczyste przecięcie wstęgi i koncert Elenii. Tak wyglądała uroczystość oficjalnego otwarcia Domu i Klubu Seniora w Ożarowie. Otwarcie swoją obecnością uświetniły władze samorządowe oraz przedstawiciele instytucji współpracujących. Impreza cieszyła się powodzeniem wśród mieszkańców całego regionu, którzy tłumnie uczestniczyli w uroczystości.

- Pragniemy, aby ten dom był miejscem waszych spotkań, byście czuli się w nim swobodnie jak u siebie w domu – powiedział podczas otwarcia burmistrz Marcin Majcher. - Mam nadzieję, że państwo znajdą tu sympatię, wzajemną życzliwość. Podzielą się tutaj swoimi problemami, a także będą świętować i cieszyć się z rodzinnych sukcesów.

TOP CREATIVE Sp. z o.o.
TOP CREATIVE Sp. z o.o.
TOP CREATIVE Sp. z o.o.

Jak podkreślał burmistrz Marcin Majcher od ubiegłego roku samorząd starał się wybudować ten obiekt. Każdego roku w gminie przybywa około 150 osób powyżej 60. roku życia. Obiekt ma 340 metrów kwadratowych, kosztował ponad półtora miliona złotych. Pieniądze pochodziły z budżetu gminy. Na jego wyposażenie samorząd otrzymał 120 tys. zł z budżetu wojewody.

Podniosłym momentem piątkowej uroczystości było przekazanie symbolicznych kluczy do obiektu grupie seniorów na czele z byłą pracownicą gminy Danutą Mroczek, która zabiegała się o ten budynek.

Obecnie chęć skorzystania z wszelkich aspektów domu wyraziło 21 uczestników. Natomiast do klubu zapisało się 88 osób.

W części oficjalnej spotkania było wiele gratulacji. Obecny na uroczystości poseł Kazimierz Kotowski pogratulował gminie inicjatywy i jej zrealizowania. Starosta opatowski Bogusław Włodarczyk w swojej wypowiedzi przypomniał, że władze powiatu opatowskiego od kilku lat realizują już zamierzenia tak nagłośnionej obecnie polityki senioralnej. Wspomniał, że podobne placówki powstają w wielu miejscowościach powiatu opatowskiego, a jedna z nich działa z powodzeniem w budynku ożarowskiego Zespołu Szkół imienia Marii Skłodowskiej – Curie. 

Członek Zarządu Powiatu, Mirosław Adamek w swoim przemówieniu natomiast zasugerował włączenie seniorów w procesy decyzyjne i konsultacyjne.

- To ważne, że samorządy gminy, powiatu, województwa dbają o wszystkich mieszkańców – podkreślił członek Zarządu Powiatu Mirosław Adamek, który pogratulował przedsięwzięcia pięknie wkomponowanego w krajobraz miasta i służącego seniorom. – Mam nadzieję, że już niedługo włączy się seniorów w procesy decyzyjne i doradcze w środowisku.

Po przemowach przyszedł czas na oficjalne i uroczyste przecięcie wstęgi oraz poświęcenie budynku. Ostatnim już punktem programu uroczystości był koncert Eleni, która wykonała swoje najpopularniejsze przeboje. 

Katarzyna Kaszluga

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OpatowTV.pl, którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe