Podsumowali prace termomodernizacyjne Domu Pomocy Społecznej w Sobowie

  • 4.10.2018, 15:38
Podsumowali prace termomodernizacyjne Domu Pomocy Społecznej w Sobowie
Podziel się:
Oceń:
Siedem i pół miliona złotych kosztowała termomodernizacja Domu Pomocy Społecznej w Sobowie (gmina Ożarów), którego organem prowadzącym jest Powiat Opatowski.

- Ta inwestycja przede wszystkim ma służyć tym, którzy tu przebywają, tym, których los skrzywdził – mówił na uroczystym zakończeniu inwestycji Bogusław Włodarczyk, zawieszony starosta opatowski, radny Rady Powiatu Opatowskiego. – Ma służyć im, poprawie ich bytowania. Inwestycja zdecydowanie obniża koszty funkcjonowania tego budynku.

TOP CREATIVE Sp. z o.o.
TOP CREATIVE Sp. z o.o.
TOP CREATIVE Sp. z o.o.

Bogusław Włodarczyk przypomniał, że powiat opatowski złożył największy projekt dotyczący termomodernizacji budynków użyteczności publicznej, których właścicielem jest powiat.

- To nie Kielce, nie Ostrowiec, nie Starachowice, tylko powiat opatowski ma taką inwstycję. Chcę podziękować tym, którzy wierzyli, że się uda, podziękować wszystkim radnym: Krzysztofowi Mazurkiewiczowi, wiceprzewodniczącemu Rady Powiatu Opatowskiego, Mirkowi Adamkowi, Jackowi Dwojakowi, Alfredowi Skurze, pozostałym radnym z innych terenów – wyliczał starosta Włodarczyk. Jak zaznaczył, najważniejsze w małych miejscowościach jest to, by jeden do drugiego miał szacunek, żebyśmy nie dzielili się na lepszych i gorszych, na takich czy innych, tylko by sąsiad do sąsiada szedł z wyciągniętą ręką a nie zaciśniętą pięścią.

- Najistotniejszym zamysłem inwestycji była wymiana centralnego ogrzewania i wentylacji. Sercem obiektu są własne kotłownie w każdym budynku, wyposażone w pompy ciepła, co w najbliższych latach przyczyni się do zmniejszenia kosztów ogrzewania. Do tego dochodzą też ogniwa fotowoltaiczne, produkujące prąd  - mówi Maciej Kowalik, prezes zarządu wykonawcy, formy Energo Energy.

Jak podkreślił starosta Włodarczyk, pieniądze zaoszczędzone dzięki przeprowadzonej termomodernizacji, będzie można przeznaczyć na wynagrodzenia dla pracowników.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OpatowTV.pl, którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe