Poniedziałek, 22.10.2018, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Nowa wystawa w Podziemiach Opatowskich. Ekspozycja o Legionistach czeka na zwiedzających

  • 6.04.2018, 18:22
Nowa wystawa w Podziemiach Opatowskich. Ekspozycja o Legionistach czeka na zwiedzających
Podziel się:
Oceń:
Od niedawna w Podziemnej Trasie Turystycznej w Opatowie na zwiedzających czeka nowa wystawa o Legionistach. Ekspozycja o drugim Pułku Artylerii Polowej i Lekkiej Legionów w latach 1919 – 1939 została opracowana przez Muzeum Historii Kielc. Z tematyką nowej wystawy patriotycznej można będzie zapoznać się przez najbliższe kilka tygodni.

Jak twierdzi Zbigniew Zybała, przewodnik po opatowskich podziemiach syntetyczne i bogato ilustrowane ujęcie historii kieleckich artylerzystów powinno zaciekawić nie tylko miłośników polskiej wojskowości ale też wszystkich zainteresowanych okresem dwudziestolecia międzywojennego.

TOP CREATIVE Sp. z o.o.
TOP CREATIVE Sp. z o.o.
TOP CREATIVE Sp. z o.o.

Przypomnijmy, że Powiatowe Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Opatowie z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości podjęło inicjatywę o rozpoczęciu obchodów roku patriotycznego na terenie powiatu opatowskiego. Przez cały rok w podziemnej trasie turystycznej, jak również w terenie planowany jest cykl wystaw, spotkań oraz wykładów tematycznych upamiętniających wydarzenia historyczne.

 

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ze względu na trwającą ciszę wyborczą wyłączyliśmy możliwość komentowania. Za utrudnienia przepraszamy.

Pozostałe