Środa, 25.04.2018, imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

W środę ważne podpisanie umowy na opatowskiej Promenadzie

  • 19.02.2018, 15:23 (aktualizacja 19.02.2018 17:29)
  • Katarzyna Kaszluga
W środę ważne podpisanie umowy na opatowskiej Promenadzie www.opatow.pl
W środę, 21 lutego br., na opatowskiej Promenadzie (przy ulicy Szpitalnej) o godzinie 10.00, zostanie podpisana umowa pomiędzy Zarządem Województwa Świętokrzyskiego a Powiatem Opatowskim dotycząca projektu pn. „Budowa infrastruktury do wykonywania zadań z zakresu kultury, turystyki i rekreacji w powiecie opatowskim. Inwestycja opiewa na kwotę 8 600 000 zł, w tym 1 300 000 jest to wkład własny powiatu opatowskiego.

TOP CREATIVE Sp. z o.o.
TOP CREATIVE Sp. z o.o.
TOP CREATIVE Sp. z o.o.

Inwestycja obejmuje utworzenie trzech nowych produktów turystycznych dostosowanych także do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach realizowanego projektu powstanie Dom Muzealny, gdzie będzie mieścić się jedyne w Polsce Muzeum Geodezji i Kartografii, jak również Punkt Kultury, Rekreacji i Turystyki wraz z informacją turystyczną wzdłuż rzeki Opatówki. Kompleksowo zostanie wyposażona również Podziemna Trasa Turystyczna przy opatowskim Ratuszu.

- Jest to pierwsza taka inwestycja którą powiat opatowski realizuje na terenie, która bezpośrednio powiązana jest z turystyką i rekreacją. Dzięki tej inwestycji chcemy przyciągnąć do nas turystów nie tylko z naszego powiatu czy województwa, ale z całego kraju – wyjaśnia starosta opatowski, Bogusław Włodarczyk.

Pomysł na stworzenie parku rekreacyjno - wypoczynkowego powstał w 2016 roku. Natomiast w marcu 2017 roku pojawiła się możliwość pozyskania funduszy.

- Realizacja projektu to właściwie odpowiedź na potrzeby spokojnego i kompleksowego wypoczynku mieszkańców naszego powiatu. To właśnie rozmowy z nimi przekonały nas o słuszności realizacji tego przedsięwzięcia. W nowopowstałym miejscu wypoczynku każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie siłownia na powietrzu w tym dla seniorów i osób niepełnosprawnych. Dzieci pobawią się natomiast na imponującym placu zabaw i parku linowym. Młodzież i dorośli natomiast skorzystają z kortu tenisowego, skateparku, lodowiska i boiska wielofunkcyjnego. Rodzinnie będzie można miło spędzić czas grillując w specjalnie do tego przygotowanej altanie – mówi Aneta Bławat, radna rady powiatu opatowskiego.

(KK)

Katarzyna Kaszluga
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe