Środa, 20.06.2018, imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Sprawdzili swoją wiedzę na temat pożarów

 Sprawdzili swoją wiedzę na temat pożarów
W ubiegły wtorek, 11 kwietnia odbyły się eliminacje powiatowe XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom", które miały miejsce w Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego w Opatowie.

Oficjalnego otwarcia powiatowych eliminacji XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom" dokonał druh Marcin Majcher, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Opatowie wraz z wicestarostą opatowskim, Gustawem Saramańskim życząc wszystkim uczestnikom turnieju trafnych odpowiedzi.

TOP CREATIVE Sp. z o.o.
TOP CREATIVE Sp. z o.o.
TOP CREATIVE Sp. z o.o.

Swoją wiedzę z zakresu zapobiegania pożarom sprawdziło 34 uczestników z terenu powiatu opatowskiego w trzech kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja konkursowa z Komendy Powiatowej PSP w Opatowie na czele, której stanął bryg. Leszek Szymański.

Najlepszym wśród uczniów szkół podstawowych okazał się uczeń SZS Nr 1 w Opatowie – Jakub Masternak, natomiast pierwsze miejsce w grupie drugiej szkół gimnazjalnych zdobył uczeń ZSP w Baćkowicach – Jakub Staniek. W trzeciej grupie szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce na podium zdobył Tomasz Jarosz z Zespołu Szkół Nr 2 w Opatowie.

Gratulacje oraz nagrody zwycięzcom wręczyli wicestarosta opatowski, Gustaw Saramański oraz prezes ZOP ZOSP RP druh Marcin Majcher wraz z komendantem powiatowym PSP w Opatowie bryg. Tomasz Bajerczak. Sponsorami nagród byli: starosta opatowski, urzędy gmin z terenu powiatu opatowskiego oraz Nadleśnictwa: Łagów, Staszów, Ostrowiec Świętokrzyski.

Laureaci eliminacji powiatowych będą reprezentować powiat opatowski na szczeblu wojewódzkim. Eliminacje wojewódzkie odbędą się 27 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Morawickiej.

 

Jakub Nowakowski

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe