Środa, 20.06.2018, imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Hotelarze śladami historii Ziemi Opatowskiej

Hotelarze śladami historii Ziemi Opatowskiej
W kwietniu młodzi hotelarze z Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie w ramach zajęć z przedmiotów zawodowych poznawali atrakcje turystyczne Opatowa. Na tę okoliczność wybrali się więc do Podziemi Opatowskich - wielokondygnacyjnego układu piwnic kupieckich z XIV i XV w pobudowanych pod Starym Rynkiem w Opatowie.

Podziemna Trasa Turystyczna w Opatowie to jedna z najciekawszych tras w Polsce, unikatowy przykład architektury podziemnej. Podczas wędrówki podziemnym miastem uczniowie poznali historię powstawania piwnic i piwniczek, które ulokowane są na różnych poziomach i o różnych wielkościach. Dowiedzieli się, jakie towary były w nich przechowywane. W sali herbowej obejrzeli wystawę herbów ludzi zasłużonych dla Opatowa. Zwiedzili również wystawę urządzeń mierniczych i map stosowanych w geodezji i kartografii w dawnych czasach. Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyła się wystawa obrazów pt. „Stary Opatów" Mayera Kirshenblatta - mieszkańca Opatowa, który historię miasteczka swojego dzieciństwa przedstawił obrazach.

TOP CREATIVE Sp. z o.o.
TOP CREATIVE Sp. z o.o.
TOP CREATIVE Sp. z o.o.

- Zdobywana w ten sposób wiedza jest bardziej atrakcyjna dla młodego człowieka aniżeli sam przekaz podręcznikowy. Hotelarze wykorzystają ją w swojej pracy, zachęcając przybyłych do Opatowa gości, do zwiedzania malowniczego miasteczka leżącego niegdyś na bursztynowym szlaku. Młodzi hotelarze wzbogacili swoją wiedzę i już planują kolejne zajęcia, podczas których poznają inne walory turystyczne ich miasta – mówi Magdalena Gdowska, dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie.

 

Jakub Nowakowski

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe