Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

DNI PROMOCJI ZDROWIA

W dniach 4 – 6 kwietnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Niemienicach zorganizowano akcję Dni Promocji Zdrowia, której głównym celem było propagowanie wśród wychowanków zasad zdrowego stylu życia.

W pierwszym dniu akcji przeprowadzony został konkurs wiedzy. Uczniowie podzieleni na dwie drużyny rywalizowali w różnych konkurencjach umysłowych. Zawodnicy rozwiązywali krzyżówki, odpowiadali na pytania quizowe, wskazywali zachowania zdrowotne i antyzdrowotne, rozwiązywali zagadki, przedstawiali w formie pantomimy, czynności służące utrzymywaniu higieny.

TOP CREATIVE Sp. z o.o.
TOP CREATIVE Sp. z o.o.
TOP CREATIVE Sp. z o.o.

W drugim dniu zorganizowane zostały zawody sportowe. Uczniowie wysłuchali opowieści o przygodach marynarzy i wcielili się w rolę ich pomocników. Dzielnie stoczyli walkę z atakującymi piratami, omijali morskie skały, dmuchali w żagle. Zmagając się z wielką morską nawałnicą zwinnie zakładali „kamizelki ratunkowe", zwijali żagle a następnie sprzątali pokład. Robili wszystko, by jak najszybciej dotrzeć do lądu. Gdy cel podróży był już na wyciągnięcie ręki przyszło im jeszcze przenosić załadunek statku i ratować marynarza, który wypadł za burtę.

- Morskie przygody dzielnych marynarzy skłoniły zawodników do dużego wysiłku. By sprostać wszystkim zadaniom zawodnicy musieli wykazać się sprytem, szybkością i zwinnością. Była rywalizacja, ale też dobry humor – relacjonuje Bożena Chodorek, dyrektor SOSW w Niemienicach.

W tej tematyce odbyły się również zajęcia otwarte dla rodziców, „Żyję zdrowo, kolorowo", które stanowiły podsumowanie cyklu lekcji promujących zdrowy tryb życia. Uczniowie szkoły podstawowej zaprezentowali swoim rodzicom własne książki tematyczne, czyli logooboki i pokazali w jaki sposób z nich korzystać. Na zakończenie zajęć każde dziecko dostało uśmiechniętą buźkę, która ma im przypominać o pozytywnym nastawieniu do każdego dnia.

Ostatni dzień poświęcony został zdrowemu odżywianiu. Uczniowie przygotowali pyszne i zdrowe kanapki na drugie śniadanie.

- Kanapki wyglądały smakowicie i tak też smakowały. Wszyscy jedli z wielkim apetytem. Na zakończenie akcji uczestnicy w nagrodę otrzymali soczki i owoce – dodaje dyrektor Bożena Chodorek.

Dni Promocji Zdrowia przygotowały panie: Aneta Goraj, Joanna Zalewska, Małgorzata Szybalska i Marta Gierada. Zajęcia przeprowadziły Dorota Majcher i Renata Bednarska.

Jakub Nowakowski
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe