Środa, 20.06.2018, imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Maturzyści z „Bartosza” na Jasnej Górze

Maturzyści z „Bartosza” na Jasnej Górze

W piątek, 7 kwietnia 2017 roku uczniowie klas III Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Opatowie, wraz z wychowawcami i opiekunami wzięli udział w XXVI Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. 

TOP CREATIVE Sp. z o.o.
TOP CREATIVE Sp. z o.o.
TOP CREATIVE Sp. z o.o.

 

Wydarzenie to wpisuje się już w tradycję opatowskiego liceum. Młodzi pielgrzymi pragnęli zawierzyć Jasnogórskiej Pani egzamin maturalny, który ich niebawem czeka. Młodzież Bartosza wraz z opiekunami wzięła udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, a następnie w uroczystej Mszy Św. W Bazylice Jasnogórskiej.

Oprócz udziału we mszy i nabożeństwach uczniowie mieli okazję zwiedzić Jasnogórski Klasztor.

- Pielgrzymka ta nie tylko umocniła nas w wierze, ale również dodała sił, motywacji i odwagi do dalszych życiowych zmagań. Wróciliśmy z poczuciem, że powierzyliśmy swój los Tej, która może wszystko-Jasnogórskiej Pani – mówią uczestnicy pielgrzymki z opatowskiego „Bartosza".

Opiekę duchową nad maturzystami z Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego sprawował Ojciec Demetriusz z Klasztoru O.O. Bernardynów.

 

Jakub Nowakowski
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe