Czwartek, 26.04.2018, imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Znany pięściarz trenował uczniów ZS nr 1 w Opatowie

Znany pięściarz trenował uczniów ZS nr 1 w Opatowie
Inspirujące spotkanie i energetyczny trening z bokserem tak uczniowie opatowskiego Zespołu Szkół nr 1 relacjonują wizytę znanego boksera Mateusza Masternaka w swojej szkole.

Młodzież ZS nr 1w Opatowie z wielką radością i nieukrywaną przyjemnością powitała w murach swojej szkoły mistrza boksu pana Mateusza Masternaka. Spotkanie ze słynnym sportowcem było dla uczniów wspaniałą lekcją miłości do sportu i wytrwałym dążeniu do wytyczonego celu.

TOP CREATIVE Sp. z o.o.
TOP CREATIVE Sp. z o.o.
TOP CREATIVE Sp. z o.o.

Pięściarz dzielił się z młodymi słuchaczami swoimi wspomnieniami dotyczącymi drogi do ringu, którą wybrał kiedy miał 15 lat. Początki jego przygody z boksem związane są z klubem sportowym KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim. Natomiast rozwój kariery nastąpił we Wrocłwiu, gdzie kontynuował naukę po skończeniu gimnazjum. Pochodzący z Łagowicy Mateusz Masternak wielokrotnie sięgał po zwycięstwa na ringu zdobywając tytuł młodzieżowego Mistrza Świata federacji WBC, a następnie Mistrza Europy federacji EBU. Jednym z najcenniejszych trofeów jest pas federacji WBA w kategorii junior wagi ciężkiej zdobyty w 2015roku. Uczniowie z przyjemnością wsłuchiwali się w słowa mistrza, który obdarzony jest nie tylko talentem bokserskim, ale także znakomitym poczuciem humoru. Barwne opowieści wzbogacone o zdjęcia i filmy z walk bokserskich i treningów, wzbudziły podziw młodzieży. Najważniejszym momentem było spotkanie klas mundurowych "oko w oko" z "Masterm" na treningu, który dla nich poprowadził. Intensywne ćwiczenia pokazały wspaniałą kondycję naszej młodzieży, którą mistrz chwalił, dostrzegając wiele talentów bokserskich.

W nawiązaniu do słów, które przyświecają działalności charytatywnej Darii i Mateusza Masternaków "Pomaganie poprzez boksowanie" uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie zorganizowali zbiórkę żywności i wsparli akcję boksera i jego żony. Zgromadzone produkty zostały przekazane Schronisku dla kobiet z dziećmi w Kielcach.

Jakub Nowakowski
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe